14

Philip Tyler, The Fulking Escarpment 2

Olej na płótnie, bez ramy

Wymiary 100 x 100 cm

Sygnatura na przedzie w lewym rogu

Autor: Philip Tyler

Aktywny artysta angielski, wykładowca akademicki, zamieszkały w Worthing UK.

Edukację artystyczną zdobył w następujacych instytucjach:

  • Art Foundation Course, 1982 to 1983.
  • Loughborough College of Art and Design, BA Hons Fine Art (Painting), 1983 to 1986.
  • Virginia Commonwealth University, U.S.A. BFA Fine Art,1985.
  • Brighton Polytechnic, MA Printmaking, 1988 to 1990.
  • University of Brighton, PGCE post-compulsory 2002-03

Ważniejsze wystawy:

2019
Made in Britain”,  Muzeum Narodowe w Gdansk

2018

  • Sussex and Self, Zimmer Stewart Gallery
  • The ING Discerning Eye
  • Sunday Times watercolour competition
  • “Marks make meaning” University of Brighton
  • The Female Form: New Figurative Works Collection, Saatchiart

Ważniejsze wydarzenia:

Jego prace znajdują sie w kolekcjach prywatnych i publicznych w Wielkiej Brytanii, Ameryce, Hongkongu, Szwecji, Australii i Finlandii, w tym Brian Sewell, I. M. Birtwistle, Peterborough Museum and Art Gallery oraz Brighton Museum and Art Gallery, Priseman Seabrook Collection.

2018 - Malarstwo Artysty zostało pokazane w każdym z odcinków S4 Quarter Finalist Sky Arts Portrait Artist of the year, 2018 jako część kolekcji w Wallace Collection London.

Dowiedz się więcej: Philip Tyler

Wywiad z Philip'em Tyler'em

Dodatkowa informacja: Szacunkowy koszt transportu dzieła Wielka Brytania - Polska - 48 Eur

Aukcja Europejscy Artyści
20 października 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
345 EUR
Wyświetleń: 25 | Ulubione: 0

BeArte Gallery

Aukcja Europejscy Artyści

BeArte Gallery
BeArte Gallery
Hoejtoften 12
DK-2690 Karlslunde