Olej na płótnie, bez ramy
Wymiary 100 x 100 cm
Sygnatura na przedzie w lewym rogu
Autor: Philip Tyler
Aktywny artysta angielski, wykładowca akademicki, zamieszkały w Worthing UK.
Edukację artystyczną zdobył w następujacych instytucjach:
- Art Foundation Course, 1982 to 1983.
- Loughborough College of Art and Design, BA Hons Fine Art (Painting), 1983 to 1986.
- Virginia Commonwealth University, U.S.A. BFA Fine Art,1985.
- Brighton Polytechnic, MA Printmaking, 1988 to 1990.
- University of Brighton, PGCE post-compulsory 2002-03
Ważniejsze wystawy:
2019
“Made in Britain”, Muzeum Narodowe w Gdansk
2018
- Sussex and Self, Zimmer Stewart Gallery
- The ING Discerning Eye
- Sunday Times watercolour competition
- “Marks make meaning” University of Brighton
- The Female Form: New Figurative Works Collection, Saatchiart
Ważniejsze wydarzenia:
Jego prace znajdują sie w kolekcjach prywatnych i publicznych w Wielkiej Brytanii, Ameryce, Hongkongu, Szwecji, Australii i Finlandii, w tym Brian Sewell, I. M. Birtwistle, Peterborough Museum and Art Gallery oraz Brighton Museum and Art Gallery, Priseman Seabrook Collection.
2018 - Malarstwo Artysty zostało pokazane w każdym z odcinków S4 Quarter Finalist Sky Arts Portrait Artist of the year, 2018 jako część kolekcji w Wallace Collection London.
Dowiedz się więcej: Philip Tyler
Wywiad z Philip'em Tyler'em
Dodatkowa informacja: Szacunkowy koszt transportu dzieła Wielka Brytania - Polska - 48 Eur